Теләче Информ

"Минем шәҗәрәм"

19 март көнне Олы Мишә урта гомумбелем бирү мәктәбендә буыннар бәйләнеше, үз нәселен белүгә, гореф-гадәтләргә, гаилә традицияләренә, шәҗәрә төзүгә кызыксыну уяту максатыннан , “Минем нәсел шәҗәрәм” исемендәге районкүләм конкурс үтте. Конкурста районыбызның 9 мәктәбеннән 23 укучы катнашып, үз эшләрен якладылар.

Конкурс җиңүчеләре:

“Гаилә елъязмасы” номенациясе:

1-4 сыйныфлар арасында:

1 урын – Мингазова Диләрә, Мингазова Исламия - Тәмте-Мәтәскә башлангыч мәктәбенең 4 сыйныф укучылары (җитәкчеләре Сабирзянова А.М., Муллахметова Р.Г.);

2 урын – Фадеева Азалия - Нырсы урта мәктәбенең 3 сыйныф укучысы (җитәкчесе Каримова Г.М.); Биккинина Гөлсем – Алан урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы (җитәкчесе Кыямова Г.Р.);

3 урын - Шигабетдинова Рамилә – Олы Мишә урта мәктәбенең 3 сыйныф укучысы (җитәкчесе Мингазова Д Н.)

5-8  сыйныфлар арасында:

1 урын –Җәләева Лиана, Җәләева Диана  - Шәтке урта мәктәбенең 8 сыйныф укучылары (җитәкчесе Җәләева Г.М.); Сахабиев Камил – Олы Мишә  урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы (җитәкчеләре Сахабиева Л.З., Гарипов Ф.Ф.);

2 урын –Каримов Гайсә - Нырсы урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы (җитәкчесе Каримова Г.М.);

Садриев Расих –Сауш төп мәктәбенең 5 сыйныф укучысы (җитәкчесе Рахматуллина Н.В.).

 “Ил тарихында минем гаиләм” номенациясе:

1-4 сыйныфлар арасында:

1 урын –Фаттахова Дилбәр – Иске Җөри урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы (җитәкчесе Шәрәфиева Д.И.);

2 урын – Фатхуллина Зәлия  - Олы Мишә  урта мәктәбенең 3 сыйныф укучысы (җитәкчесе Мингазова Д.Н.);

3 урын – Хисматуллина Азалия – Олы Мишә урта мәктәбенең 4 сыйныф укучысы (җитәкчесе Гиниятуллина Н.М.).

5-8  сыйныфлар арасында:

1 урын –Мортазина Гөлфия -  Иске Җөри  урта мәктәбенең 6 сыйныф укучысы (җитәкчесе Зайнетдинова Д.Х.);

2 урын –Самигуллина Зилә – Олы Мишә  урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы (җитәкчесе Гиниятуллина Н.М..); Гилазова Таңчулпан – Баландыш төп мәктәбенең 6 сыйныф укучысы (җитәкчеләре Хасаншина Р.Ф., Гилазова Э.Р.);

3 урын –Рахматуллин Сәйдәш - Сауш төп мәктәбенең 6 сыйныф укучысы (җитәкчесе Рахматуллина Н.В.); Сахабиев Камил - – Олы Мишә  урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы (җитәкчесе Газизуллин Р.А.).

 “Безнең династия” номенациясе:

1-4 сыйныфлар арасында:

1 урын –Мухаметзянова Алсу - Олы Мишә  урта мәктәбенең 3 сыйныф укучысы (җитәкчесе Мингазова Д.Н.);

2 урын –Валиева Фәридә – Олы Мишә урта мәктәбенең 1 сыйныф укучысы (җитәкчесеКаримова Г.Г.).

5-8  сыйныфлар арасында:

1 урын – Гиниятуллина Дилә – Олы Мишә  урта мәктәбенең 7 сыйныф укучысы (җитәкчесе Миннебаева Г.Ш.);

2 урын –Дәүләтшина Мәрьям –Мәтәскә урта мәктәбенең 6 сыйныф укучысы (җитәкчесе Аскарова Р.Ш.)

3 урын –Мухаметов Альмир – Олы Мишә урта  мәктәбенең 7 сыйныф укучысы (җитәкчесе Мухаметова Р.Х.)

edu.tatar.ru

Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: