Теләче Информ

Көрәш буенча район беренчелеге узды

2021 нче елның 27 ноябрендә «Батыр» спорткомплексында «Теләче» спорт мәктәбе 2006 нче елда туган һәм аннан да яшьрәк егетләр арасында Атказанган авыл хуҗалыгы механизаторы Миннегали Сафин истәлегенә һәм Баландыш авылы Кубогына көрәш буенча район беренчелеге узды.

Авырлык категорияләре: мәктәпкәчә яшьтәге малайлар, 25,28, 32,36,40,45,50,55,60,65, 80, 80 кг. нан югары үлчәү авырлыгында егетләр.
Урыннар түбәндәгечә бүленде:
мәктәпкәчә яшьтәгеләр:
I урын - Сафин Самир (2018, Теләче)
II урын - Мусин Аяз (2015, Теләче)
III урын - Сафин Тимур (2015, Баландыш)
III урын - Хәбибуллин Раяз (2016, Олы Мишә)
Егетләр 25 кг. га кадәр:
I урын - Галимҗанов Альмир (2013, Теләче)
II урын - Муфахаров Илнур (2011, Алабуга)
III урын - Идрисов Рияз (2012, Олы Мәтәскә)
III урын - Сафин Әскәр (2013, Лаеш)
28 кг кадәр:
I урын - Гыйниятуллин Лениз (2013, Олы Мишә)
II урын - Сафин Раяз (2014, Саба)
III урын - Сафин Альмир (2013, Иске Җөри)
III урын - Вәлиәхмәтов Стас (2012, Үзәк)
32 кг кадәр:
I урын - Хәсәншин Замир (2010, Саба)
II урын - Зиннәтуллин Фәнзил (2008, Саба)
III урын - Артамонов Динар (2012, Алабуга)
III урын - Гайфетдинов Ислам (2011, Алабуга)
36 кг кадәр:
I урын - Әхмәтов Тимерхан (2009, Саба)
II урын - Хәйретдинов Ибраһим (2009, Баландыш)
III урын - Галимов Адель (2008, Баландыш)
III урын - Мусин Азат (2009, Теләче)
40 кг кадәр:
I урын - Йосыпов Ранил (2008, Яшел Үзән)
II урын - Гимаев Айрат (2009, Теләче)
III урын - Галимов Гадел (2007, Олы Мишә)
III урын - Давлиев Рөстәм (2010, Саба)
45 кг кадәр:
I урын - Мугинов Рүзәл (2008, Алабуга)
II урын - Кәримуллин Самат (2010, Кукмара)
III урын - Гыйниятуллин Илдан (2010, Теләче)
III урын - Галимов Билал (2010, Алабуга)
50 кг кадәр:
I урын - Зыябиев Ислам (2006, Олы Мәтәскә)
II урын - Антонов Әмир (2008, Теләче)
III урын - Салихов Салават (2008, Иске Җөри)
III урын - Зыятдинов Рәмис (2007, Олы Мәтәскә)

55 кг кадәр:
I урын - Нигъмәтҗанов Данияр (2007, Олы Мәтәскә)
II урын - Латыйпов Хәлил (2007, Саба)
III урын - Ибәтуллин Инсаф (2008, Олы Мәтәскә)
III урын - Алиев Руза (2006, Яшел Үзән)
60 кг кадәр:
I урын - Кәримуллин Ислам (2007, Олы Мәтәскә)
II урын - Зыятдинов Дилүс (2007, Саба)
III урын - Канәфиев Данис (2007, Саба)
III урын - Гәрәев Таһир (2008, Иске Җөри)
65 кг кадәр:
I урын - Хаҗипов Нурсиль (2006, Саба)
II урын - Ибраһимов Рафил (2007, Олы Мәтәскә)
III урын - Җәләев Динар (2006, Кукмара)
III урын - Салихов Раил (2006, Иске Җөри)
80 кг кадәр:
I урын - Варламов Артем (2007, Саба)
II урын - Ибраһимов Инсаф (2006, Теләче)
III урын - Нигъмәтҗанов Данияр (2010, Теләче)
III урын - Вахитов Илназ (2007, Иске Җөри)
80 кг. нан артык:
I урын - Хәмитов Ринат (2006, Саба)
II урын - Сибгатуллин Булат (2008, Лаеш)
III урын - Сонгатов Алмаз (2006, Шәтке)
III урын - Багров Данил (2007, Теләче)

 

Гомумкоманда урыннары:

1 урын - Теләче

2 урын - Олы Мәтәскә

3 урыннарны Иске Җөри һәм Баландыш командалары бүлеште.

«Җиңүгә омтылыш өчен» номинациясендә: Хәйретдинов Ибраһим (Баландыш төп мәктәбе), Насибуллин Адель (Иске Җөри), Гарифуллин Данияр (Кукмара) бүләкләнделәр.

 Җиңүчеләргә грамоталар һәм медальләр, акчалата бүләкләр, җиңүче командага күчмә Кубок тапшырылды.

 Әлеге ярышларны уздыруда зур булышлык күрсәткән өчен спорт мәктәбе коллективы КФХ җитәкчесе Низамов Марат Харис улына , тренер-укытучы Җәләлиев Фәнис Фәрит улына олы рәхмәтен җиткерә.

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: